Што е најважно за успешна врска?

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман on Саб Фед 13 2010, 19:22

да не прави глупости за да ми ја раздвижел циркулацијата да не ми станело досадно
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман on Пон Фед 15 2010, 01:28

Кога медениот месец не завршува ни наредните година, две.........
десет, дваесет...
и веќе престанувате да го броите времето
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пет Фед 26 2010, 17:28

Da ucis novi metodi na galenja
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by fragola on Пет Фед 26 2010, 19:11

Samoto toa sto e dolga e uspeh.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото on Пет Фед 26 2010, 22:15

одложен ѕех
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман on Саб Фед 27 2010, 22:58

Љубов
И лагата се простува и преку се' се преминува, ако е јака љубовта.
Ако нема љубов џабе ти е и се' друго да ти е погодено
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Мар 11 2010, 14:47

Da ima eden cip i kamerce , neprimetno da i go
vmetnam. Pa so daljinsko da ja upravljam. I stom nekoj i podeli
kompliment, stiskam " Enter " i Bap ! Samarcina jaka da mu akne, kloca u
muda i so sajka da mu ja izgrebe kolata.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by trpe on Пет Мар 12 2010, 22:28

Најпрвин додека е се уште на работа , ќе средам се по дома , па тогаш ќе зготвам нешто , малку салатичка, ќе купам винце , ја местам масата ,ја полнам кадата со топла купка , и знам во кое време доаѓа од работа и ја изненадувам уште од врата, и ја земам ташната и ја водам до купатило . Потоа одиме во дневната, со тивко музиче, свеќи на масата и поставена вечера итн. Потоа ја носам до креветот и ја масирам со млеко за тело и ...

Мислам дека ми рече дека минатата или пред минатата ноќ го сонувала ова . Навистина не знам зошто ми е лута веќе два дена
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Вто Мар 23 2010, 21:57


најважно за успешна врска е да ви се погодат позите
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Апр 01 2010, 10:43

Да држиш чекор со неа, а за тоа не треба да бидат разлабавени врвците
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман on Чет Апр 01 2010, 12:09

zbunet напиша:Да држиш чекор со неа, а за тоа не треба да бидат разлабавени врвците

хахахаха....
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by trpe on Пет Апр 02 2010, 08:42

Сега за Велигден ќе правам салата од марули со јајца (МИМОЗА)
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман on Пет Апр 02 2010, 12:02

денес на мени, спанаќ (кој ќе го чисти...уф...)

а може и да употребам тактика на стручно предавање за здрава храна,
дека спанаќот е најдобриот акцептор на тешките метали од воздухот и
поарно да не го јадеме
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by trpe on Вто Апр 20 2010, 22:09

Решив да зготвам нешто за вечера, да ги изненедам сите.Не давав никој да влезе во кујната зошто требаше да биде изненадување. И така јас земав неколку виршли и ги изнабоцкав со шпагети и ги сварив. Морав многу да внимавам да не ми се искршат шпагетите. Ги сервирав во чинии, ги наредив на масата, разни додатоци како кечап, сирење итн. и ги викнав сите на вечера. Јас окезен од уво до уво , како ќе ме испофалат за убавата вечера , и Там та таммммммм, ја отварам вратата од трпезаријата. Седнаа сите и по неколку секунди сите се најдоа пред фрижидерот да видат што има друго за јадење. Моето јадење им личело на монструмчиња , како па да не, што се разбираат тие од готвење

Е вака изгледаше мојот специјалитет
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пон Мај 03 2010, 22:07

Вели дека не може да живее без мене. Мора да е ласица, само таа умира ако не најде мажјак.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Сре Јун 09 2010, 08:57

- Замисли ситуација, ме начекаш со друга у кревет ?
- А замисли ти ме начекаш со друг у кревет ?
- Ај сега, не мешај ситуација со ќотек.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото on Вто Јун 15 2010, 11:45

Да не чита меѓу редови затоа што таму секогаш ќе најде нешто што ќе ја изнервира ако е расположена да се нервира. cita histericna
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Emily on Вто Јун 15 2010, 17:50

najvazno e ubedlivo da lazes i da ne te fatat
avatar
Emily


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пет Јун 25 2010, 17:35

За успешна врска најважно е често и’ влегуваш во ситуација и да ја разбереш како сака.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Пет Јун 25 2010, 17:53

Е,да
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Пет Jул 02 2010, 22:34

за мојата врска да биде успешна заклучив дека треба да ја почитувам хиерархијата. така, пошто јас сум му осма, си чекам фино на ред да ги усреќи седумте пред мене, од понеделник до недела. ама после осмиот ден - пердуви летаат.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото on Пон Jул 05 2010, 22:26

Да знаеш дека секогаш има некоја подобра од неа , да знае дека секогаш има некој подобар од тебе
но да чувствуваш дека таа е најдобра за тебе и да чувствува дека ти си најдобар за неа..
и што реков сега, и јас не знам. mastika
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Пет Jул 09 2010, 23:34

трпе, твојата креативност ме фасцинира, но се`уште немам храброст да ги изненадам моите со овој оригинален рецепт.

kez
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пет Jул 16 2010, 00:27

Da popustis ponekogas ako si superioren vo nekoja rabota
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Пон Jул 19 2010, 13:23

да си ја трпиш таа што си ја сакаш и од време на време да уживаш во „страдањата“ kula
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот