Што е најважно за успешна врска?

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by fragola on Сре Окт 28 2009, 19:46

avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? on Сре Окт 28 2009, 20:56

хахахахаха.... се гледа дека имале долга и успешна врска
еее, ме изнасмеа мори фраголче

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by fragola on Сре Окт 28 2009, 21:00

Uspeal dedovo da izdrzi...a bogami i babata bi donela ista odluka
Znaci ednoumie gi drzelo vo vrska tolku vreme
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Окт 29 2009, 21:35

Ednoumie e koga samo edniot pravi sto saka - monogamija, vo demokratija i dvajcata - poligamija
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Окт 29 2009, 21:37

Ako izneveri, ne kaze, no se pokae, isto kako da ne bilo.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Окт 29 2009, 21:44

Na Trpe partnerot mora da ima dobra linija
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото on Саб Окт 31 2009, 00:30

Кај нас готви баба ми и на секое јадење ме прашува арно ле е? а јас велам малко те е загорано а она се смее затоа шо знае - таа е шифрата дека е ок како и секогаш
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Саб Окт 31 2009, 19:28

контрацепција
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Нед Ное 01 2009, 20:30

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by fragola on Нед Ное 01 2009, 23:00

Da umees da gledas na dlanka i niz prsti
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by trpe on Вто Ное 03 2009, 11:34

Понекојпат тешко ми оди одвојувањето на жолчки од белки, па си купив помагало

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Ное 03 2009, 23:30

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Сре Ное 04 2009, 00:10

При вашите односи да бидете чисти
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by trpe on Сре Ное 04 2009, 12:14

fragola напиша:Da umees da gledas na dlanka i niz prsti

Verojatno nekojpat treba da gledas i niz dlanki
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Сре Ное 04 2009, 12:51

Ima i takvi na koj treba da im progledas niz prsti zatoa sto se naivni prestapi na malo dete, a ti gi duvas kao balonista
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by trpe on Сре Ное 18 2009, 12:41

Како најлесно да излупите јајце

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Сре Ное 18 2009, 16:14

Koj nema baba, meso nema da vidi.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by fragola on Сре Ное 18 2009, 18:06

Na sekoj sto mi gotvel sum mu go zbiberila jadenjeto
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Ное 19 2009, 22:18

Mislam deka ova e mnogu slicno so odnesuvanjeto na zenite so mazite...i zatoa sekogas insistiraat na predigra...t.e. na predjadenje de...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by fragola on Нед Ное 22 2009, 12:45

Da ne te vrzuva i obvrzuva
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by fragola on Нед Ное 22 2009, 13:02

Da se izneveruvaat redovno, najmalku 10 godini po red i nikoj za nikogo da ne doznae
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Саб Ное 28 2009, 14:35

... и кафе кога си здрава :кез:

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот