Што е најважно за успешна врска?

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti on Нед Jул 03 2011, 11:48

Слободата е состојба на сопствено чувствување...Обврските ти го исполнуваат животот и го прават да има смисла...
Љубовта треба да биде безусловна за да бидеш слободен човек... trepka guska backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Нед Jул 03 2011, 11:54

praksata da ti bide pojaka od teorijata
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti on Нед Jул 03 2011, 11:56

Јас би рекла теоријата да е еднаква со праксата... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Jул 07 2011, 19:49

Кога би бил млад принц би се шетал како најголем клошар и таа која би ме засакала ќе си ја однесев во дворецот.
Првиот дел го остварив. За вториот ќе ја тестирам уште малку kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Чет Jул 07 2011, 20:43

Obozavam takvi filmcinja smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пет Jул 15 2011, 01:12

Nie sme kako vozila, a soobrakajnata e na ime na nasiot partner kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Саб Jул 16 2011, 18:29

zbunet напиша:Nie sme kako vozila, a soobrakajnata e na ime na nasiot partner

тоа е тоа!

во другиот да гледаш партнер. не некоја што те кочи, гуши, ти конкурира,
туку некој што те прави комплетен
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пон Jул 18 2011, 11:44

Можеби е потребно да се обрати внимание машките дланки да одговараат на женските гради затоа што другите работи се прилагодливи kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Вто Jул 19 2011, 23:01

Тоа у наше време се праеше само преглед со палпација на дојки...сега се праат комплетни прегледи kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Саб Aвг 06 2011, 14:52

Каде има една права љубов може и два - три пати kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Саб Aвг 06 2011, 15:04

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пет Aвг 12 2011, 13:28

Отворен покер асоцира на пријателство, врска си бара блефирање smesko

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti on Пет Aвг 12 2011, 18:54Еве што било потребно за успешна врска... и тоа во баш таква положба, инаку ништо од бизнисот...kez


Последната промена е направена од keti на Пет Aвг 19 2011, 18:50. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Саб Aвг 13 2011, 10:49

kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пет Aвг 19 2011, 13:29

Не постои невозвратена љубов, постои само лоша проценка smesko

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti on Сре Aвг 24 2011, 15:14

Треба ли да ја разголиме душата пред секого за да ја достигнеме славата и видиме светлината?...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 30 2011, 15:38

Za onaa zena koja gi poznava tajnite na zenstvenosta ne postoi maz koj moze da ja odbie kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман on Нед Сеп 04 2011, 02:24

Поважно е да сакаш отколку да бидеш сакан
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Нед Сеп 04 2011, 12:44

palce
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Нед Сеп 11 2011, 14:21

Na prava zena i' treba maz, na prav maz mu treba pivo i daljinsko kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Чет Сеп 15 2011, 13:08

vistinskiot ljubovnik koga e do tebe e 100% so tebe i fizicki i psihicki. ne go interesiraat ni bivsite ni idnite, zatoa sto uziva vo srekjata na zaednickite momenti i ne ja true so svoite frustracii na toa sto bilo i toa sto moze da bide.


Последната промена е направена од dalas2no на Чет Сеп 15 2011, 23:07. Мислењето е променето 2 пати.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Сеп 15 2011, 14:57

Ubavo mu rece kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Чет Сеп 15 2011, 22:31By the way,Dalas bravo
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Сре Окт 05 2011, 21:07

Се’ е во умот, а машките според женски тврдења и немаат многу во него kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Чет Окт 06 2011, 23:08

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот