Што е најважно за успешна врска?

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by trpe on Нед Aвг 15 2010, 00:48


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пет Aвг 20 2010, 14:30

Си се туширав ја такаКога она направи вакаШо ти е ма ? Те боли нешо ?И после сватив дека сакала вака

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото on Пон Aвг 23 2010, 13:31

Ѓаволчето што ти седи на рамо и ти шепоти што не сакаш да чуеш, да спие 23 часа на ден.

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пон Aвг 30 2010, 18:25
_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Сеп 30 2010, 21:27

Жената е како срна отпорна на куршуми, мажок како ловец, но сепак никогаш не смее да ја испушти од нишан и да пука колку да ја зашемети.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Саб Окт 02 2010, 00:50

за успешна врска најважно е да имаш разбирање кога на другиот му се спие

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti on Саб Окт 02 2010, 15:48

ИСКРЕНОСТА...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Сре Окт 06 2010, 09:41

Некогаш кога жените се срамеле ги покривале усните со раката. Значи жените имаат срамежливи усни и им треба кураж.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Сре Окт 06 2010, 10:25

денес има се повеќе мажи што им треба кураж

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Сре Окт 06 2010, 10:41

affraid

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Сре Окт 06 2010, 10:50

Да се врзеш убаво. smesko Да не излеташ...од врската

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Сре Окт 20 2010, 12:22

На што најчесто се должи неуспехот на љубовните врски? Заради неспособност за разликување од нагонска врска.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Emily on Пет Окт 29 2010, 01:14

...za uspesna vrska? .. da lazes bezvrska,pali za uspesna vrska

Emily


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti on Пет Окт 29 2010, 08:56

Зависи кој кого лаже, сепак еден сигурно ќе биде повреден...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Пет Окт 29 2010, 10:16

За успешна врска
треба понекогаш
да го иссркаш тоа
што другиот го дробел
jazik


Последната промена е направена од dalas2no на Нед Окт 31 2010, 00:35. Мислењето е променето 2 пати.

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пет Ное 05 2010, 12:47

Жената е каубојка, а мажот коњ што значи треба да го врзе пред да влезе во продавница.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Пет Ное 05 2010, 16:37

paga smea Значи ако не е врзан,ќе му се качи некоја друга ...и ќе одјава у непознат правец.А он пошто е коњ,ќе си ќути...башка,ако е полесна... trepka

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Нед Ное 07 2010, 09:27

За да ти тргне денот наутро наполни рака за да наполниш срце.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti on Вто Ное 09 2010, 15:41

Гостин напиша:Што мислите што е најважно за да имате успешна врска-брак?
...љубов...пари...секс...разбирање...или нешто друго...?

Јас гласам за ...„или нешто друго“... kez guska backa

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Ное 09 2010, 16:14

Vtoroto i tretoto

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti on Вто Ное 09 2010, 16:18

Лесно може да се „прочита“ твоето мислење Збунет...smesko
Да видиме какво е мислењето на останатите Мекичари ceka

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман on Вто Ное 09 2010, 19:57


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Вто Ное 23 2010, 21:46

Why ladies are still single?

1. Nice men are ugly.

2. Handsome men are not nice.

3. Handsome and nice men are gay.
4. Handsome, nice and heterosexual men are married

5. Men who are not so handsome, but are nice men have no money.

6. Men who are not so handsome, but are nice men with money think we are only after their money.

7. Handsome men without money are after our money.

8. Handsome men, who are not so nice and somewhat heterosexual, don't think we are beautiful enough.

9. Men who think we are beautiful, that are heterosexual, somewhat nice and have money, are cowards.

10. Men who are somewhat handsome, somewhat nice and have some money and thank God are heterosexual,

are shy and never make the first move.

11. Men who never make the first move, automatically lose interest in us when we take the initiative.


'Men are like a fine wine. They all start out like grapes, and it's our
job to stomp on them and keep them in the dark until they mature into
something you'd like to have dinner with.'


Don't you just have to agree?


the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Вто Ное 23 2010, 23:51

absolutely smeenje

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Ное 25 2010, 23:14

Послем да се осеќа вака kez


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот