Што е најважно за успешна врска?

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Таа и јас

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 10:38

На пример најчесто сме вакви



_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 10:41

Кога ќе ми принесе кафе ми се чини дека пилиња пеат


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 10:43

Кога ќе ја видам правам ваква фаца


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 10:46

Или ваква


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Вто Aвг 03 2010, 10:51

paga smeaАааа,ова мачорчево обара со поглед,дотерано во тренд,нема мачка која ќе одолее... ripka

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 10:56

Кога е во лошите имам ваков впечаток


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 10:58

Кога сме си лути изгледаме вака


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 11:03

Вака се смируваме




_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 11:07

И солидно ќе ме згрижи


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото on Вто Aвг 03 2010, 17:23

Тука лежам врз мојот конкурент и се обидувам да ја шармирам trepka



Ова подоцна smesko погодете дали успеав



Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 17:37

То мајсторе !

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото on Вто Aвг 03 2010, 17:47

smeenje igrac

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Чет Aвг 05 2010, 00:40


Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Чет Aвг 05 2010, 00:44


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Чет Aвг 05 2010, 00:55

dalas2no напиша:
paga smea Ја обожавам ,,Ugly Betty,,!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пет Aвг 06 2010, 20:46

Долга врска како таква не трае долго, да си збориме реално нема таков квалитет, но затоа се врзуваат чворови таму каде ќе се скине. Е сега може не изгледа убаво и е скратена заради чворовите, но сепак останува доволно долга.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман on Пет Aвг 06 2010, 21:03

ЉУБОВТА ТРАЕ ТРИ ГОДИНИ

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пет Aвг 06 2010, 21:09

Ако одбиеш храна и превоз значи трае две ипол

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Пет Aвг 06 2010, 22:06

Љубовта навистина трае кратко,онаа кога само сте двајца и се ви е супер.Нема шанси да е некаде се идеално,секогаш мора нешто да фали.Важно е да се направи компромис,па бракот е компромис,но секаде различен.Те излегуваат проблеми со деца,со пари,со стари или едноставно веќе нема трпение едно или обострано.Во последно време се случуваат многу разводи,кај луѓе за кои никогаш не би помислиле дека тоа може да се случи.И тоа многу ретко е да слушнеш едниот се заљубил во друг партнер,па тоа е причината...Едноставно веќе не можат да се трпат и толку.На работа кај мене во толку жени има сешто.Го избрка една од дома со полиција,друга ненајавено го напушти со се дете,трета секој втор ден најавува:Е денес ќе го остаам...да не продолжувам има и пострашни работи.Зборот ми е,мора да направиш компромис!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Вто Aвг 10 2010, 22:36

таа е повеќе од јас
таа дава, јас земам
таа била пред мене
таа ќе биде по мене
таа е победникот
se klanja
таа е секоја што не е јас

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Вто Aвг 10 2010, 23:18

guska Не дај се Далас! 10

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Emily on Сре Aвг 11 2010, 09:28

dalas2no напиша:таа е повеќе од јас
таа дава, јас земам
таа била пред мене
таа ќе биде по мене
таа е победникот
se klanja
таа е секоја што не е јас

E bas taka e!
Da ne e istata?

Emily


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Сре Aвг 11 2010, 09:43

Многу е важно за една врска да шетате почесто. на пример ако ве прашаат
дали бевте таму и таму ? Вие спремно ќе одговорите „ Е бевме ! “

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Сре Aвг 11 2010, 10:22

paga smea Што ти значи да си шетан!А бе муж тоа поубаво го кажува,а ние жените се прашуваме:-Мрдната ли си негде? trepkaИ која ќе одговори,мрдната сум малку или многу!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse on Чет Aвг 12 2010, 15:58

Имаше една таа што сакаше да биде јас, но во моментов јас водам....Па понатака ќе видиме! trepka

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот