Чувства и емоции

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Вто Aвг 03 2010, 21:48

Е тоа де,само посељачки го напишав(препишав) во нагони кога го цитирав Сашо Тасевски.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Aвг 10 2010, 14:44

Најсилни се оние чувства кои не смееш да ги кажеш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Вто Aвг 10 2010, 16:18

Уууууухххххх.................ДА!!! nema pravda
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Aвг 24 2010, 13:56

Некои имаат само сетилни клетки и нервни завршетоци, ослободени од товарот на емоциите. Тоа е накратко описот на нашите успешни бизнисмени и политичари
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра on Вто Aвг 24 2010, 14:14

но тие не ја проучиле „психологијата на успехот“ и не се свесни дека нивниот успех ќе биде краткотраен smesko
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Пон Сеп 06 2010, 00:38

Кога пријателот ќе ти стане непријател, наизменично во себе пееш и плачеш. Не ти недостасува толку некогашниот пријател колку што ти недостасува храброст.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра on Пон Сеп 20 2010, 20:27

кога е ладен ми е како да сум умрела.
кога ме мрази, ах, perverzna си велам, се`уште има силни чувства за мене hehe
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Окт 05 2010, 12:54

Кога ќе покажам чувста најчесто ми вели : „ Да бе, само на тоа мислиш “
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by keti on Пон Окт 11 2010, 17:31

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Чет Окт 21 2010, 19:33

Некои имаат чувства само за тоа кое го немаат...и за тоа кое ќе го изгубат.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра on Чет Окт 21 2010, 19:53

koi li se tie?
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Чет Окт 21 2010, 20:03

Оп ! Нов смешко. Ти го ќарив !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра on Чет Окт 21 2010, 20:12

нека ти е со алал
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Чет Окт 21 2010, 20:13

И овој
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Нед Окт 31 2010, 19:10

Само преку насмевката се станува убав и затоа треба највеќе да и‘ се обрне внимание и да се оддржува.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Сре Ное 03 2010, 20:37

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Сре Дек 01 2010, 17:00

За да имаш чувства треба прво искрено да се сакаш себе си, а не заради тоа само така да изгледа пред светот за инает.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Сре Дек 01 2010, 18:43

Ако искрено се сакаш себе си ,ќе се грижиш за себе...а потоа истото можеш да го бараш од другите.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Пон Дек 06 2010, 13:49

Ако даваш нема да ти се познава. Ако не даваш ќе се познае.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Пон Дек 06 2010, 17:07

Така ги убедуваш? kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра on Пон Дек 06 2010, 21:39

па баш во категорија чувства и емоции paga smea
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Пон Јан 03 2011, 17:32

Чувствата се како семафор кој не работи исправно, а ти се обидуваш да изигруваш сообраќаец.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Пон Јан 10 2011, 12:11
Последната промена е направена од hot nurse на Пон Јан 10 2011, 21:45. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Јан 18 2011, 16:49

Оној кој многу говори за чувства и емоции е само теоретичар без пракса т.е. најчесто ги нема т.е ги има ама за него.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by fragola on Вто Јан 18 2011, 21:29

Sekoe cuvstvo ili emocija sto se odrzuva dolgo vreme, emocionalno te zatupuva. Znaci treba da se dozivuva razlicen spektar da cuvstva...ako ne se pocuvstvuva tagata, nema da se dozivee ni ubavinata na radosta.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот