Чувства и емоции

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Чувства и емоции

Пишување by ?????? on Пон Окт 12 2009, 22:54

Колку често зборувате за чувствата со вашиот партнер, пријател, познаник или семејство ?
Темава нека биде две во едно, па пишувајте за она што повеке ви одговара

Е ај јас прва да пишам.....е многу сум емоционална личност и се нервирам поради тоа

Rat Shot

Powered by: MySpace Games

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра on Вто Окт 13 2009, 11:53

Кога нешто не ми е погодено, веднаш се познава и не ме оставаат на раат додека не им кажам кој ѓавол ми е. Исто и јас нив. И кога сум порасположена од `нормално` се лигавам и ги гњавам :чешкање:
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Окт 13 2009, 14:27

Ja sum Mika Surovi i bratuced na Ljuba Zemunac

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра on Вто Окт 13 2009, 14:30

zbunet напиша:Ja sum Mika Surovi i bratuced na Ljuba Zemunac

:хаха:

ako e toa vistina, jas sum Lara Kroft
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Нед Јан 31 2010, 20:13

Nie razgovarame so oci. Kud ona okom, ja tamo skokom.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by fragola on Чет Фед 25 2010, 01:02

I bez niv se zivee.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by ?????? on Пет Фед 26 2010, 01:05

глупави се и едните и другите

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Тото on Пет Фед 26 2010, 14:02

о како је лепо бити глуп понекогаш (кога се убавите чувства взаемни)
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Чет Мар 25 2010, 09:12

Колку се разбирам од шпанска музика, чувствата се сетилни рецепторни вредности, а емоциите се рекциони и најчесто ерективни.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Пет Јун 04 2010, 10:56

Ако не покажеш чувства тогаш си бесчувствителен гад, ако покажеш тогаш си љубоморен манијак.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Пон Јун 07 2010, 10:42

Mnogu bev trognata koga edna moja,nasa pacientka ni soopsti deka ce se mazi.Inaku nasite pacienti se so hronicna bolest poradi koja ne sekoj bi se vrzal.Povece ne smeam,ne e eticki.No,zborot mi e:-Podolgo ziveat onie koi imaat nekoj sto gi saka,sto se nasmeani,sto ja prifacaat svojata sostojba.A ova dete go znam , porasna kaj nas,rabotam 20g.ona mi e pacientka skoro 15g.Nisto, samo sakav da kazam:-SO SRECA E......! P.s.Skoro edna postara pacientka prekrca tezok infakt.Mozebi taka trebalo da bide,a mozebi e poradi toa sto mazot mnogu ja saka i stalno e nasmeana.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Пон Јун 07 2010, 14:58

Мене здрав едвај ме сакаат, не па болен

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Кидман on Пет Јун 11 2010, 01:03

така сум деновиве разнежнета......
дури и ми се раѓа уште едно бебе
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Jул 06 2010, 19:26

Ja ne mozam da podnesam da mi gi mie nozete odma pocnuvam so

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Вто Jул 06 2010, 19:27

Па зарем ти ги мие?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Jул 06 2010, 19:29

pa ne, ne mozam da izdrzam

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Вто Jул 06 2010, 19:30

Е,да
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Jул 06 2010, 19:31

Probala i da me banja i ja pak

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Вто Jул 06 2010, 19:33

А бе дај биди озбилен,да не дојде сестрава да те избања
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Jул 06 2010, 19:37

Samo na moja raka sum seriozen , druga samo ke me potiknuva na

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра on Саб Jул 10 2010, 00:01

radosna
среќата е фитнес за душатаПоследната промена е направена од dalas2no на Вто Aвг 03 2010, 21:30. Мислењето е променето 2 пати.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Саб Jул 10 2010, 10:26

,,Душата можат смо сетилата да ја излекуваат,како што сетилата можат да ја излекуваат само душата,,-Оскар Вајлд,,Сликата на Доријан Греј,,
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 21:21

Да имаш чувста значи можност да се изневериш себе во критичен момент.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse on Вто Aвг 03 2010, 21:25

Ако секогаш си го праиш кеифот,нема шанси себеси да се изневериш.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 21:40

Чувствата произлегуваат од нагоните, а тие се ко буре без дно.
И чичо Фројд велел дека примарно сме полигамни суштества, а моногамијата е наметната заради контролирање на единката потикнувајќи го да формира брак за да биде присилен да биде корисен за доминантната класа во секакви услови.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чувства и емоции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот