Што е најважно за успешна врска?

Страна 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? on Пет Сеп 04 2009, 18:35

Што мислите што е најважно за да имате успешна врска-брак?
...љубов...пари...секс...разбирање...или нешто друго...?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Саб Сеп 05 2009, 00:44

nesto drugo
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? on Саб Сеп 12 2009, 09:08

само една единствена работа - ЉУБОВ

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Саб Сеп 12 2009, 09:12

Што правиш нешто повеќе, повеќе ти се прави. Значи ако сакаш, со текот на времето ќе се створи хиперпродукција која партнерот нема да може да ја поднесе тежината...и што се прави тогаш со вишокот ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? on Саб Сеп 12 2009, 09:16

со вишокот љубов?
значи сакаш да кажеш, многу арно не е на арно????
има лек за тоа
нема лек само за мањак љубов, за вишакот има

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Пон Окт 05 2009, 10:52

адекватна долна облека и соблека :цицкарник:
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Пон Окт 05 2009, 11:08

Da go nasetis praviot moment i na vreme da se zamies
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? on Вто Окт 06 2009, 00:49

за успешна врска, најважно е на мажот да не му е многу цврста кичмата туку нешто сосема друго

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 12:30

Se e povrzano.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? on Вто Окт 06 2009, 21:33

за да имаш успешна врска, треба твоите пријатели да се на функција

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 22:20

Pa popametniot popusta
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? on Вто Окт 06 2009, 22:26

И ЈАС ТАКА МУ ВИКАМ НА ДЕЧКО МИ, СРЦ БЕЕЕ, ПОПУШТИ МИ, ПА ПОПАМЕТЕН СИ НЕЛИ?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 22:27

Pa ako mu vikas cesto ednas ke mu skisne
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Саб Окт 10 2009, 21:13

Имав еден дечко што свиреше гитара и пишуваше песни и беше одечка романтика во очите на сите женски. Сите мислеа дека имам тегла со мед, а всушност беше тегла со туршија.

Е, тој знаеше се`, ама не знаеше што е најважно за успешна врска.
............
од оваа перспектива гледам дека изгледа не сум знаела ни јас
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Саб Окт 10 2009, 22:12

Дали авторот горе инсистира дека успешна врска = брак?!


Последната промена е направена од Александра на Нед Апр 01 2012, 10:06. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : ххх)
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Нед Окт 11 2009, 01:58

штурчето преку лето свири, а преку зиме тропа по врати кај мравките
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Пон Окт 12 2009, 21:26

утре ќе готвам туна од конзерва :зафатена:
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Вто Окт 13 2009, 14:37

I ja burickam po konzervite za da ja iznenadam
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by trpe on Пет Окт 16 2009, 23:11

Обично јас сум задолжен за десертот


avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Саб Окт 17 2009, 14:35

jas sum po blagoto, ama ovoj desert ke go preskoknam
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Саб Окт 17 2009, 14:39

да не го гњавиш со циле-миле кога има расипан стомак т.е. столица
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? on Чет Окт 22 2009, 12:30

да имате долга врска и цело време да се сакате и се да е во ред и да сте пресреќни заедно е... најблаго речено невкусно.
и тоа другите никогаш нема да ви го простат!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Пет Окт 23 2009, 22:22

освен што очигледно е направена од траен материјал што не се аби и не губи од црстина, успех на долга врска е еластичноста т.е. немањето потреба да се докажува кој е попаметен, ниту борба за доминација и контрола над партнерот :гушка:
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet on Нед Окт 25 2009, 00:05

Секогаш биди спремен на компромис, а тоа значи по нејзино
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра on Нед Окт 25 2009, 13:19

да не го пушташ на форум - може да налета на некоја Памела
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот