Првиот впечаток

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Нед Јан 17 2010, 21:33


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola on Нед Јан 17 2010, 22:52

Dvolicnite znaat da glumat i sekogas prviot vpecatok sto go ostavaat e najdobar.

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Нед Јан 31 2010, 20:50


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe on Вто Мар 23 2010, 15:24

Првиот впечаток може и да излаже


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe on Пет Мар 26 2010, 20:51

Па обично за паметни ги сметаме оние кои се сложуваат со нашето мислење.

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Чет Апр 01 2010, 09:55

Кога прашав еден режисер каква улога би ми дала во некој филм, таа ми одговори дека највеќе би ми одговарала улога на ситен преварант и џепарош со итри и немирни очи.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Кидман on Вто Апр 06 2010, 22:49

од првиот впечаток останав без здив
до ден денес не можам да си го повратам

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Саб Апр 24 2010, 23:07

Првиот впечаток најчесто е зависен од тоа што го мислиме за себе во тој момент.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Кидман on Саб Апр 24 2010, 23:16

да стварно
баш пред некој ден братучетка ми ми вика, највеќе им се свиѓам на дечковците кои мене не ми се свиѓаат, зашо тогаш сум најопуштена

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe on Чет Мај 06 2010, 12:27

Првиот впечаток може и да излаже, затоа внимателно, внимателно

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Пон Мај 17 2010, 21:44

Razlikata pomegu prviot i posledniot vpecatok e vo strastite koi vo prvo vreme te sprecuvaat da gledas realno.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by the nurse on Саб Мај 22 2010, 16:53

На прв поглед обично на сите им се допаѓам.Онака на фаца,не знам зошто кога ќе почнам да зборам впечатокот им е:-Cold bitch.А после некое време,па ти си била многу фина. !!!???

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 13:28

Не се замарам толку со првиот впечаток затоа што често изгледа дека е така, а у ствари е онака.
Но, работам работа каде сите ме лажат и така многу години поминаа и не дека сум многу паметен, но самите околности ме натераа автоматски да ги препознавам лажговците и чукнатите во глава уште од прва.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola on Сре Јун 02 2010, 21:14

Obicno ako prviot vpecatok sto ke go ostavam e dobar, vtor pat ne se pojavuvam.

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Александра on Сре Јун 02 2010, 21:21

рече fragola во својот 155-ти пост. сите 155 оставаат одличен ПРВ впечаток

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola on Сре Јун 02 2010, 21:25

da begam dodeka ne sum go rasipala vpecatokot

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Пон Јун 07 2010, 14:51

Карактерите се повторуваат. Погледни некоја особа и сети се на кого ти асоцира од минатото и ќе знаеш што можеш да очекуваш од него.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Кидман on Чет Јун 10 2010, 11:46

јас мора да сум помалку настрана, ама кога прв пат се среќавам со некого, знаете на што мислам? - на кое животно ми личи
и дури убедена сум дека не потекнуваат сите луѓе од мајмун. Нема шанси. хихихиххихи.....

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Чет Jул 01 2010, 13:38

Првиот впечаток е ослободен од нати го дај ми го, вториот често е втор.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe on Чет Jул 01 2010, 14:59

Првиот впечаток е пред вториот и третиот

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Вто Aвг 24 2010, 13:46

Првиот впечаток знае да боли, а вториот да биде сладок иако најчесто е обратно.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Александра on Вто Aвг 24 2010, 14:24

ова ќе е од оние обратните smesko

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Вто Aвг 24 2010, 14:26

Ne im e lesno na obratnite

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Кидман on Сре Aвг 25 2010, 15:30

добро е што нашиот мозок има способност за селективна елиминација
лошите впечатоци побрзо се забораваат
на крај остануваат во нашите спомени само убавите

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Саб Сеп 04 2010, 16:54

Мојот прв впечаток го оформувам според тоа каде прво ме гледа.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот