Првиот впечаток

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Првиот впечаток

Пишување by Александра on Пон Окт 12 2009, 21:42

Каков сакате да биде првиот впечаток што го оставате?

# духовит/а
# интелигентен/на
# начитан/а
# привлечен/атрактивна
# префинет/а
# недопирлив/а
# народен човек/ народна женска
# друго
# трето

Acne Be Gone

Powered by: MySpace Games


Последната промена е направена од dalas2no на Пон Окт 12 2009, 22:07. Мислењето е променето 1 пати
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Александра on Вто Окт 13 2009, 11:58

Види, види, не сум била само јас така :лулање:

Еми, ај живели :шампањ:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Вто Окт 13 2009, 14:25

Po prviot vpecatok nikoj nema zelba za vtor
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe on Пет Окт 16 2009, 22:22Малава бара работа, многу зависи каков впечаток ќе остави на прв поглед за да ја добие работата, нели?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by ?????? on Пон Окт 19 2009, 22:53

сакам да оставам впечаток на опасна женска, која не признава препреки
совет: очилата за сонце се одлична тврдина зад која можеш да го скриеш исплашениот поглед, хихи...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Тото on Пон Окт 19 2009, 23:18

прв впечаток: кој му стиске нека дојде >:E :D
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola on Чет Окт 22 2009, 17:30

ahahahahahahha lele igricava hahahahhaha
A zasto gi nema smeskovcite,ne mozam da go dolovam vistinskiot moment bez niv:)))
Prv vpecatok-priroden,onakva kakva sto sum,ne sakam koga nekoj ke dobie pogresna pretstava za mene makar i pozitivna,ama sepak pogresna:-)
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Пет Окт 30 2009, 00:27

...ups greska, ova bese vtoriot vpecatok koj go zabelezuvam

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola on Пет Окт 30 2009, 12:42

Obicno vakov prv vpecatok ostavam...

fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Пет Окт 30 2009, 13:57

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe on Нед Ное 15 2009, 18:09

Првиот впечаток може и да лажеtrpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola on Вто Ное 17 2009, 21:14

Prviot vpecatok tesko se poprava,a lesno se uriva.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Пет Ное 27 2009, 10:02

Ако те излаже првиот впечаток никој не ти е крив ако фатиш вошки
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola on Пет Ное 27 2009, 20:13

Na prv pogled sum mutava.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Пет Ное 27 2009, 21:10

Ja licam na maloumen
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola on Саб Ное 28 2009, 17:58

Nekogas e podobro da ostavis los vpecatok
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Нед Ное 29 2009, 21:45

Не знам да одберам гардероба и затоа мислам дека повеќе би бил забележан без неа.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Сре Дек 02 2009, 14:16

Ostavam vpecatok kako da sum vo predinfarktna sostojba
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola on Сре Дек 09 2009, 00:07

Najcesto dobivam pogresen zaklucok od prviot vpecatok od sto mnogu im e izvezban na nekoi.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Пон Дек 14 2009, 16:05

Кога се разминувам на улица со жени нивната прва реакција е брзо вртење на поглед на друга страна.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Кидман on Нед Дек 20 2009, 17:27

интернет комуникацијата ги дава основните контури на карактерот на соговорникот.
а знам каков е само кога ќе му погледнам длабоко во очи
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Тото on Сре Дек 23 2009, 23:02

тепач и ебиветар ... седи, не ме знајш
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet on Сре Дек 23 2009, 23:22

Ko Nikola Poplasen sum
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by ?????? on Сре Јан 13 2010, 19:02

каков сакам да биде впечатокот што го оставам?
- неќам да делувам исплашено, иако често сум
- сакам да делувам сигурно, иако често не сум (јбг)

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Александра on Сре Јан 13 2010, 20:39

Кери Бредшо напиша:каков сакам да биде впечатокот што го оставам?
- неќам да делувам исплашено, иако често сум
- сакам да делувам сигурно, иако често не сум (јбг)

ако нешто ти значи, вака (од око) си јака
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот впечаток

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот