Дали постои времето?

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Вто Ное 09 2010, 12:24

zbunet напиша:Иднината постои за да станеме минато.
Затоа треба да се живее...СЕГА!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Вто Ное 09 2010, 12:35

Zavisi sto se podrazbira pod ziveenje
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Вто Ное 09 2010, 12:45

Очигледно СЕГА не те боли глава kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Вто Ное 23 2010, 20:45

По заднината лесно ќе претпоставиш каква ќе биде иднината.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Сре Ное 24 2010, 10:49


[center]


Последната промена е направена од hot nurse на Сре Ное 24 2010, 18:09. Мислењето е променето 2 пати.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Кидман on Сре Ное 24 2010, 10:54

фала ти
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Кидман on Сре Ное 24 2010, 10:59

мммммм хоти, ќе се дрогирам сега со песнава
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Пон Ное 29 2010, 23:45

Кога би би штелувале часовниците според начинот на кој функционираат законите и институциите кај нас, кој датум би бил сега?...или век?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Вто Ное 30 2010, 00:46

Денес,ни текна со пациентиве отворивме тема...што би било кога некој од пред неколку века би допатувал низ времето и би ги видел прикачени на апарати,како им се врти крвта ...Сигурно би помислил дека ги измачуваме и би не запалил како вештерки affraid
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by na oko on Сре Дек 01 2010, 09:51

s e g a ??

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Пон Јан 10 2011, 09:35

Се’ што било ќе биде, се’ што ќе биде веќе било. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola on Пон Јан 10 2011, 23:13

Koga ti e najtesko obicno znae da si postoi vo edno mesto
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Вто Јан 18 2011, 16:45

Платата е како кафе. Брзо ќе го испиеш и во талогот си ја бараш иднината.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola on Вто Јан 18 2011, 21:32

Zatoa cekas da se oladi, za da ne se izgoris naednas
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Нед Јан 23 2011, 15:20

Кога си млад имаш време,но немаш трпение за ништо да почекаш.
Кога ќе остариш си научил да чекаш,но немаш веќе време tazen
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Вто Фед 08 2011, 13:43

Се’ што било, пак ќе биде само background - от се менува.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by keti on Вто Фед 08 2011, 21:27

Времето постои за да го направиме животот подобар за живеење...
Затоа се вели дека има време за се' што ќе посакаш и што те прави среќен, затоа не брзај...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by doc holliday on Сре Фед 09 2011, 00:24

Koga te vidov znaev kolku e saat .
avatar
doc holliday


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Нед Фед 20 2011, 21:54

Времето е растојание од точка А до точка Б. Го заболе дали се движиш или не.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Кидман on Нед Фед 20 2011, 23:03

zbunet напиша:Времето е растојание од точка А до точка Б. Го заболе дали се движиш или не.


avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Кидман on Нед Фед 20 2011, 23:06

sin mi se iznasmea glasno na definicijava
i veli deka kje i ja kazel na nastavnickata po Fizikaubav na majka, pak kje me vikne klasnata na razgovor
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Саб Апр 02 2011, 15:47

Денес е нов ден. Шанса за остварување на науменото или за апење газот за пропуштеното
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Пон Апр 11 2011, 22:38

Постои,постои...
Кој освен времето може да не' прави од убави,млади и здрави-грди,стари и болни. jazik
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Саб Апр 23 2011, 20:34

Многумина сакаат да остават белег да ги запамети човештвото, но најчесто останува само флека која времето бргу ја пере. smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Тото on Пон Апр 25 2011, 18:34

Се што се мери, постои.

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот