Дали постои времето?

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 20:29

Znaci moras na brzinski i da ne prasuvas

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра on Сре Јун 02 2010, 20:44некој некого ќе фати, или јас него или тоа мене
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola on Сре Јун 02 2010, 22:26

Vremeto postoi,samo ne znam koga ke dojde moeto.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Пон Јун 07 2010, 15:00

Времето е побрзо од мислата, оти стално се тешиме дека има време.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by keti on Вто Јун 08 2010, 12:04

Кај нас сигурно постои времето и тоа е „ПЕТ ДО ДВАНАЕСЕТ“, затоа што тогаш најчесто ги завршуваме работите...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Пон Јун 14 2010, 12:25

Времето наивно го поврзуваме со иднината, а иднината наивно ја поврзуваме со нашите наивни желби.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Пон Јун 14 2010, 16:13

Ех,ова е многу слатко backa
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Вто Јун 15 2010, 00:08


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Пон Јун 21 2010, 13:02

Ако сум наспан значи само сум спиел.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Пон Јун 21 2010, 14:42

Jas sum redovno nenaspana,znaci imam kosmari(porano imav i ubavi sonista,a sega samo kosmari) affraid
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Вто Јун 22 2010, 00:44

Znaci imas zelba da bides nenaspana oti sonot e ispolnuvanje na zelbi

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Вто Јун 22 2010, 00:58

Od kaj pa ti znaes za sto sakam da sonuvam?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Вто Јун 22 2010, 01:00

Cicko Frojd veli taka, deka sonovite se ispolneti so simboli i ako sonuvas kosmari u stvari se plasis od svojata zelba

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Вто Јун 22 2010, 01:05

Ooo,Master! fala
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by trpe on Вто Јун 22 2010, 01:05

Јас на пример, воопшто не се плашам од своите желби
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Чет Jул 08 2010, 14:43

Да имаш време значи да знаеш да го организираш, а како ќе знаеш кога има толку многу дезорганизацијски појави по патот по кој си тргнал.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Пет Jул 09 2010, 00:52

Постои,постои,но тоа нас не поседува и ни прави што сака... Сега ми дојде , во филмот,,Fallen,, тој елиенот што влегуваше од човек во човек , цело време си ја пееше,,Time is on my side,,од Стонси....Кој знае некаде некој можеби знае да го контролира времето...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Тото on Нед Jул 11 2010, 03:03

Таа лекција по физика ми беше многу матна.
Ајнштајн нешто тврдел или претпоставувал, појма неам, ама од искуство знам дека помеѓу 00.00 и 3.00 времето е чисто виртуелна димензија и тоа што се случило не се случило. Барем јас ништо не се сеќавам lol!
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Пон Aвг 30 2010, 22:22

За црните дупки во вселената се смета дека можат да ја ушмукаат светлината и сопрат времето и материјата ја исфрлаат низ квазари во вид на енергија кои се одалечени милиони светлосни години распоредени во центарот на галаксиите

Ова некако ми звучи познато, ама ај нема везе

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра on Пет Окт 01 2010, 18:21

„Вие умеете да го сметате времето. Јас не. Во почетокот, затоа што имав чувство дека сум иста; подоцна, затоа што чувствував дека сум поинаква. Помеѓу она пред и она потоа, засекогаш го изгубив своето време. Времето го сметаат оние кои на ништо не се сеќаваат и за ништо не мечтаат“ - Карлос Фуентас
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Сре Окт 13 2010, 20:11

Времето ни‘ дозволува, се’ што правиме да биде само еднаш. Оттука произлегува нашата невиност.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Кидман on Сре Окт 13 2010, 20:13

браво
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Нед Окт 24 2010, 21:39

Колку помалку време ни’ преостанува мислиме дека повеќе разбираме, а така мислевме и кога помалку разбиравме и кога имавме повеќе време, а за тие кои беа како нас сметавме дека појма немаат и само безврска дрдорат.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра on Пон Окт 25 2010, 14:15

постои, но за мене никогаш во доволни количини tazen
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Вто Ное 09 2010, 12:18

Иднината постои за да станеме минато.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот