Дали постои времето?

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Дали постои времето?

Пишување by fragola on Чет 8 Окт - 17:34

...или само сегашност,еден момент во кој се случуваат сите движења и промени?

Wipeout

Powered by: MySpace Games

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola on Пет 9 Окт - 17:43

Sakam da kazam,vremeto e stoi, samo nie treba pravilno da gi koordinirame nasite dvizenja

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Пет 9 Окт - 18:39

Se e minato, a idninata ne postoi. Samo sto ke kazes " sega " stanuva minato.

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра on Нед 22 Ное - 23:10

некои од најубавите работи ми се случуваат во меѓувреме

flower

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Пет 27 Ное - 9:01

Времето застанува кога ќе престанеме да мрдаме

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by ?????? on Пет 27 Ное - 11:14

Постои, но кога би можеле да патуваме низ времето, е дури тогаш би било што би било

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Пет 27 Ное - 13:02

Poinaku bi bilo

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola on Пет 27 Ное - 18:58

Vremeto ne tece,nie se dvizime.

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Пет 27 Ное - 20:13

Vremeto e septicka jama, a nie ...

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola on Пет 27 Ное - 22:30

...a nie plovime niz nea

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by ?????? on Саб 28 Ное - 21:38

Има време за јадење и време за постење,
време за грешење и време за страв,
време за живеење и време за умирање. - Исус си ги избриша солзите со рака.Евангелието според Исус Христос, Жозе Сарамаго

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Нед 29 Ное - 20:42

Со време се стекнува бреме, зависно со која рака ќе го земе, додека дреме.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by trpe on Сре 2 Дек - 9:02

Времето е релативна работа, во еден момент го имаш, а во друг го немаш. Еве јас сабајлево, таман седнав со цигарче и кафе, да видам што има ново на Мекици, кога оно колегата ми вика, ај сработи тоа што требаше, а јас му викам дека немам Време. А тој ми вика: Е, па купи си ако немаш! И јас полека, полека си станав и отидов да купам Време. Кога се вратив, само што се завртев да запалам цигара, некој ми го собрал Времето, и јас пак немам Време...да постелам во канцеларијата, за да кречиме

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Чет 22 Апр - 14:49

Времето постои за оние кои успеваат да се разбудат излегувајќи од шемата

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by alisa on Нед 25 Апр - 10:18

Се побргу ми поминува, и потоа го барам, не знам каде е

alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Чет 6 Мај - 11:30

klementina напиша:Се побргу ми поминува, и потоа го барам, не знам каде е


На истото место каде го остави, каде би било инаку. Мене чичко Алцхајмер ми ги преместува стално работите по дома, а ја па у поверење му дадов клучеви од дома.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Сре 19 Мај - 21:37

Времето е релативно, зависно од која страна на вратата од вц - то се наоѓаш

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by alisa on Чет 20 Мај - 9:55

Ние го трошиме времето, многу често залудно, а тоа не троши нас, дур сме се свестиле, сме остареле.

alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Чет 20 Мај - 17:47

Браво Клементина ,затоа carpe diem!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Тото on Пет 21 Мај - 1:30

Кога ја чекам постои и е нешто лепливо како смола, кога ќе дојде не постои, постоиме само ние (ихаа, да ме чуе сеа друштвото ќе речат, која добра трефка си ја испафкал бе Тошо )

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Вто 25 Мај - 15:17

Тргнуваш на работа и времето се успорува до точка на замрзнување на сред работно време, мислиш вечно ќе останеш, за тие кои работиш ти стануваат далечни како црно бели слики во албум. На крајот од работното време времето вртоглаво се забрзува, дури го слушаш како врие, само испресечени реченици допираат до твоето уво од тие на кои до пред малку си им посветувал целосно внимание кои сега ти изгледаат како одвратни роглести ѓаволи.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Сре 2 Јун - 12:12

Додека разговараме и кога во еден момент невнимателно ќе прекрсти нозе, тој момент ќе остане најдолго запаметен во меморија од целиот разговор, како си ја повторуваш сликата испаѓа како да само тоа да го правела.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse on Сре 2 Јун - 17:23

Ko o cemu,Mr.Zbunet o sexu!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet on Сре 2 Јун - 19:04

E da mi prostis, u prikaskava nema sex tuku samo blaga erotika

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра on Сре 2 Јун - 19:21

или го немам или ми бега, а тоа што ќе го фатам и јас не знам што е, оти брзо исчезнува

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои времето?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот