Мој роден град

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Мој роден град

Пишување by ?????? on Сре Окт 07 2009, 21:32

Кога повторно би сте се родиле, во кој македонски град би сакале да биде тоа ?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by ?????? on Сре Окт 07 2009, 23:47

ejjjjjjjjj ne ima i vo ikoncinjava
ke si ostanam dosledna na moite pretci...ostanuvam vo PP

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by ?????? on Саб Окт 10 2009, 01:18

И мене ме има во икончињава, само не знам во кој град не има највеќе

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by ?????? on Пон Окт 12 2009, 00:45

поарно у село

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by zbunet on Пон Окт 12 2009, 13:12

Vo bermudski triagolnik...kude tri tumbe
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by kazablanka on Вто Јан 05 2010, 13:20

Sum bil skoro vo site gradovi vo nasata goooooooolema zemja, no koga bi mozel da odberam, bi odbral nekoe malecko mesto kako Gratsko, Gevgelija, Delcevo...
avatar
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by zbunet on Вто Јан 05 2010, 20:11

Za dva grada mi teknuva dva idealni biznisi koi mora da uspeat. Na primer vo Prilep da prodavas majmuni, a vo Skopje "Vazelin ".
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by Кидман on Саб Јан 16 2010, 20:43

Бев во Струмица и многу ми се бендиса
Многу им е убав паркот, а и луѓето се супер - никогаш не можеш да изедеш толку колку тие што сакаат да те нагостат
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by Кидман on Чет Мар 11 2010, 08:15

Се молет Скопјанишчана да не мочет во езероно, з'ш го преполнаја!!!
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by zbunet on Вто Апр 27 2010, 23:23

Во градот во кој живеам секој може да се чувствува посебен...и изолиран случај
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by zbunet on Пет Мај 14 2010, 11:43


Кај нас во Скопје покана на кафе често значи покана за секс. Ако пиеш сам кафе ќе те гледаат ко да мастурбираш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by Тото on Пет Мај 14 2010, 12:10

Фала ти, бате, за овој мини бон-тон водич
Јас па се чудам што во Скопје се чувствувам ко во странство. Можеби е така затоа што сум од внатрешноста, упм
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by zbunet on Пет Мај 14 2010, 12:34

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by zbunet on Нед Мај 16 2010, 15:24

Си читам ја така весник и оно унутра демек у нашиов град иницијатива за
точкови да возел поише народов, па пунктови за изнајмување, па бла, бла.
Демек бил градоначалникот у Холандија и си рекол :„ Ај и ние ! “. По
мене видел, ама не разбрал дека кај нас народот трча без глава да
спечали нешто и дека не му е до возикање, демек рекреација, а у тие
земји не работат на две - три работни места за да преживеат и цело време
м’кнат некои торби со нив...и това на точак ?! Ма дај молим те. Испаѓа
дека за точак треба стандард или само за богатите, а сиромавите мораат
со коли...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by keti on Вто Јун 29 2010, 13:29

И кога повторно би се родила би го одбрала Неготино...сепак, дома си е дома...

„Дома си е дома“

Еј, Господине
Гледам имате цркви со златни кровови
Но мојот народ е најбогат на свет
со песни, вино и пријатели

Драга Госпоѓо
Кај Вас сонцето од четири страни
грее топол зрак
Но не е потопло од срце мајчино
што желно чека да и пријдам праг

Само дома си е дома
ми шепне секој друг
Каде и да одам во мисли таму сум
На Велигден штом звона забијат
Милион звезди горат за .....мојот роден град

Ти убавице,
ти ми нудиш се да останам
и да заборавам
Но, едни очи две ме исплакале
и брзам солзи да им избришам

Само дома си е дома
ми шепне секој друг
Каде и да одам во мисли таму сум
На Велигден штом звона забијат
Милион звезди горат за ...мојот роден град
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by zbunet on Пон Ное 22 2010, 17:13

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by Александра on Вто Ное 23 2010, 00:07

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by na oko on Сре Дек 22 2010, 09:26

a shto ni fali ovde?bardovci ni e tuka!!ludo neli?

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by zbunet on Саб Апр 09 2011, 09:29

Не барај две среќи наутро по улици иако е рано оти многумина излегуваат уште на полноќ да ја бараат и наутро рано со полни вреќи среќа се враќаат. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by trpe on Нед Мај 29 2011, 16:29

Како најбрзо да ги изброите пензионерите што живеат во Скопје?
- Ќе ги изброите автобусите во петок и ќе ги помножите со 50.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by zbunet on Пет Jул 29 2011, 15:12

Lesni zeni odat po gavolite kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by keti on Нед Jул 31 2011, 12:05

trpe напиша:Како најбрзо да ги изброите пензионерите што живеат во Скопје?
- Ќе ги изброите автобусите во петок и ќе ги помножите со 50.
kez guska
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Виножито во мојот роден град Неготино

Пишување by keti on Нед Jул 31 2011, 12:07

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by zbunet on Нед Окт 16 2011, 09:42

Ako vo avtobus nekoj ti stane za da sednes znaci navistina si star kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by Александра on Нед Окт 16 2011, 10:41

zbunet напиша:Ako vo avtobus nekoj ti stane za da sednes znaci navistina si star

Ако ти се прилепуваат стојач(к)ите и кога нема баш толку гужва значи сеуште си млад/а
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мој роден град

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот