Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by keti on Пет Jул 22 2011, 11:17

Многу нешта сакам да ти кажам...ама секако ти ми ги читаш мислите и не ми се потребни зборови... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by keti on Саб Jул 23 2011, 15:38

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Саб Aвг 06 2011, 14:45

Ако и’ кажеш на жена дека ја сакаш значи дека во неа имаш доверба повеќе од хирург кој треба да те оперира kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Саб Aвг 06 2011, 14:49

Ако замине, но сепак вели дека те сака значи заминува затоа што премногу те сака и не може ни денар да спечали така kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by Кидман on Сре Aвг 24 2011, 18:39

ја мислам кај да е ќе попушти
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Чет Сеп 15 2011, 12:08

Ако некоја ти се допаѓа, а таа не знае, не и’ кажувај - нека пати, а нема да знае зошто kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Чет Сеп 15 2011, 17:11

Копнеам да ти се џитнам, се’ од мене да фрлам, врз kez тебе да паднам.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by the nurse on Чет Сеп 15 2011, 22:38

Eu desejo tu... sladoled
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by Кидман on Чет Сеп 15 2011, 22:58

lambendo
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Пет Сеп 23 2011, 11:01

Високо на бината моето срце ја пее песната за тебе, а подолу е и придружниот вокал kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by the nurse on Нед Сеп 25 2011, 17:52

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Пон Сеп 26 2011, 22:32


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Чет Сеп 29 2011, 13:19

Твоите усни некогаш имаат вкус на јагода, некогаш на мед. Но не знам зошто тогаш посакувам и смоква или слива kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Пон Окт 03 2011, 17:29

E nema celo vreme po tvoe! kez


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by the nurse on Сре Окт 05 2011, 09:03

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by Кидман on Сре Окт 05 2011, 11:31

ЗАХИР
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Сре Окт 19 2011, 18:43

Ти, која ми го скрши срцето! Знаеш ли со колку жени морав да спијам за да те преболам?! kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by the nurse on Сре Окт 19 2011, 18:55

Aorist...ubo si pisal smesko


Последната промена е направена од hot nurse на Чет Окт 20 2011, 15:56. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by Кидман on Чет Окт 20 2011, 12:58

hot nurse напиша:Aorist...ubo di pisal

на кој јазик е ова??
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by the nurse on Чет Окт 20 2011, 15:59

Sorry,edna bukva kolku menuva seti se

Македонскиот аорист го градат само свршените глаголи.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by Тото on Пон Окт 24 2011, 23:53

Не тагувај, не лути се и не грижи се: еден ден ќе се појави тој што го сонуваш и ќе те однесе на својот ....
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Вто Окт 25 2011, 15:50

Не очекувај од мене лигавење на муабет, затоа што лигите ги чувам кога ќе те пробам jazik

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by the nurse on Сре Окт 26 2011, 08:30

...mu rece jazikot na sladoledot sladoled
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by zbunet on Вто Ное 08 2011, 14:31

Мило ми е што сум избраниот затоа што само ангелот може да бира smesko

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Te sakam...i sakam da ti kazam.......

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот