ПОЛИГАМИЈА

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by ?????? on Пон Фед 01 2010, 23:44

Бре, не сум знаел за ова дека Јас сум полигамист ,па мојана вреди за пет

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by zbunet on Сре Фед 03 2010, 13:36

Tamu kade ima odobrena poligamija, zenite se odlucuvaat da bidat edna od mnogute za da izbegaat od siromastija,a ne sto im e fino takvi da bidat.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by zbunet on Пет Фед 26 2010, 17:43

Ej zamisli da ti se padnat 5 bolno ljubomorni, kaj ke ti bide krajot ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by trpe on Сре Мар 10 2010, 10:47

Како се вика кога маж ќе се ожени со повеќе жени?
- Полигамија.

Како се вика кога маж ќе се ожени со две жени?
- Бигамија.

Како се вика кога маж ќе се ожени со една жена?
- Монотонија.

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by ?????? on Пет Мај 21 2010, 16:19

со 5 жени ??? некое време ке биде судија.. која што направила и која е у право ...и која е на ред за брачни обврски ,,но на крај лудница не му бега ...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by trpe on Пет Мај 21 2010, 17:27

теаива напиша:со 5 жени ??? некое време ке биде судија.. која што направила и која е у право ...и која е на ред за брачни обврски ,,но на крај лудница не му бега ...

Каков судија, самите жени би си биле судии, додека не си пресудат меѓусебно!А во најлош случај на него да му пресудат
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by the nurse on Пет Мај 21 2010, 21:21

Sepak na svetot ima povece zeni otkolku mazi i se povece mazi sakaat da bidat zeni taka sto,eden maz so povece zeni ce mora.Ne znam kako ce postignete,za greota...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by trpe on Вто Сеп 07 2010, 17:32

Мажот на жена си и дава честитка за 50-ти роденден:
- На 20 години беше кокиче, на 30 беше чоколада, на 40 шампањ, а сега на 50 си стара баба.
Жената се налутила па му одговорила:
- Кокичето ти не го обра, чоколадата ја делеше со најдобриот пријател, шампањот сите го пиеја, а сега само ти спиеш со старата баба.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by Александра on Сре Окт 06 2010, 00:10

lol! јас ова вака го разбирам: за 30 години брак мажот се чувствува како да сменил 4 сопруги, а жената 30 години се` истиот пак истиот ... грав, грав, аман више хехе, гравче за мерак
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by the nurse on Сре Фед 23 2011, 19:32Ziona Chana ima 39 žena, 94 dece i 33 unučadi. Oni zajedno žive u njegovom domu od 100 soba na četiri sprata u indijskoj državi Mizoram. Žene su raspoređene tako da one mlađe budu bliže njegovoj sobi. Za večernje posete njegovoj sobi postoji unapred utvrđeni raspored i njegove supruge se rotiraju. U jednoj godini Ziona se oženio čak deset puta. Sasvim slučajno, on je vođa sekte koja dozvoljava da se njeni članovi venčavaju više puta.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by zbunet on Сре Фед 23 2011, 19:57

iznenad perverzen
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by zbunet on Пет Jул 08 2011, 19:32

Sega e vazno dobro da se omazi bez razlika dali e masko ili zensko kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by Кидман on Вто Сеп 13 2011, 22:44

Полигамијата е забранета и казнива со закон

Швалерајот не е
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by zbunet on Нед Јан 06 2013, 15:00

Полигамија во наши услови би значела значи дека се лигави на било која жена која ќе ја сретне kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by the nurse on Сре Јан 09 2013, 19:32

Во наши услови...полигавија kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by Тото on Саб Јан 12 2013, 23:04

the nurse напиша:Во наши услови...полигавија kez


10

(guska ја обожавам сестрава backa )
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by keti on Вто Фед 26 2013, 02:29

Мене овие странските зборови не ми се јасни и затоа користам Вујаклија! ... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by keti on Вто Фед 26 2013, 02:30

the nurse напиша:

Ziona Chana ima 39 žena, 94 dece i 33 unučadi. Oni zajedno žive u njegovom domu od 100 soba na četiri sprata u indijskoj državi Mizoram. Žene su raspoređene tako da one mlađe budu bliže njegovoj sobi. Za večernje posete njegovoj sobi postoji unapred utvrđeni raspored i njegove supruge se rotiraju. U jednoj godini Ziona se oženio čak deset puta. Sasvim slučajno, on je vođa sekte koja dozvoljava da se njeni članovi venčavaju više puta.

Ова можеби го има таму некаде, но во нашата земја НЕ! ... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИГАМИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот