Искреност .....Лага

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Пет Aвг 27 2010, 02:21

секој од нас искрено верува дека има добра причина да лаже
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Саб Сеп 18 2010, 00:56

Ако им приоѓаш на луѓето со доверба можеш и да загубиш, ако им приоѓаш со недоверба се’ што ќе добиеш е чист ќар.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Нед Сеп 19 2010, 11:23

ефектот од искреноста и лагата е директно зависен од подготвеноста на другата страна да прифати и поверува

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Пет Сеп 24 2010, 13:06

Многу почесто луѓето им веруваат на оние што лажат,отколку на оние што се искрени
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Пет Сеп 24 2010, 19:27

Затоа што лагите се како сладолед guska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Сеп 26 2010, 00:37

Значи кој лиже лаже
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Нед Сеп 26 2010, 00:52

Така некако испаѓа,всушност мислев вистината е како храна за душата ,а лагите како sladoled десертче без кое некогаш и не се може kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Окт 01 2010, 19:56

Ако не сакаш да те запаметат, немој да бидеш лош.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by ?????? on Пет Окт 01 2010, 19:58

Денес инсистирав на Вистината
и ја добив
- по нос!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Сре Окт 06 2010, 00:26

„Сите лажат. Секој има причина.“ - Др. Хаус
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Окт 15 2010, 08:29

Ситниот џепарош вели дека мора да краде, но не слушнав дека некому украл хамбургер од рака или бар некоја тегла со ајвар од самопослуга.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман on Саб Окт 16 2010, 17:14

Duško Radović, Ne stidite se svojih poroka i slabosti. Ničega se drugi ljudi ne plaše kao nečije hrabrosti da bude onakav kakav je.
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Саб Окт 16 2010, 21:15

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Сре Окт 20 2010, 22:03

никој не може да ме излаже колку што можам да се лажам самата себе
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Сре Окт 20 2010, 22:27

dalas2no напиша:никој не може да ме излаже колку што можам да се лажам самата себе
Иста сум... guska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Окт 31 2010, 09:36

Само во сексот луѓето се искрени и тука нема лага.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Нед Окт 31 2010, 11:07

Кога некој ми дава постојано комплименти(а знам сигурно дека не сум негов тип)значи многу убаво лаже...или пак навистина му се допаѓам!? iznenad
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Нед Окт 31 2010, 11:33

zbunet напиша:Само во сексот луѓето се искрени и тука нема лага.

така е, особено кога е „услужна дејност“ kez таму има плати, па клати и чиста сметка - дуга љубав.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Нед Окт 31 2010, 11:41

dalas2no напиша:
zbunet напиша:Само во сексот луѓето се искрени и тука нема лага.

така е, особено кога е „услужна дејност“ kez таму има плати, па клати и чиста сметка - дуга љубав.
Баш така. kez Најискрениот бизнис,нема забушавање!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пон Ное 01 2010, 12:16

Меѓу најголемите лаги е и приказната за Тарзан, затоа што меѓу животни можеш да бидеш само уште едно животно.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti on Пон Ное 01 2010, 13:19

А каде се наоѓа Џејн во сета таа приказна...изгледа е невина жртва... zbunet
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пон Ное 01 2010, 13:22

А Џејн у ствари е љубител на животни и е у некоја организејшн за заштита на истите за да ја прикрие својата склоност кон зоофилија, ама како никој у това џунглата не ја гледа шо праи и плус ќе земе некоја пара за това...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti on Пон Ное 01 2010, 13:25

А каде се наоѓаат супермен и спајдермен во прикаската???
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Пон Ное 01 2010, 13:27

Тие се во урбаната џунгла
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti on Пон Ное 01 2010, 13:30

А Мекиците на што асоцираат во оваа приказна...?
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот