Искреност .....Лага

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 19:23

Da koa ke otidam na rabota i oblecam klovnovskite alista
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 19:27

Mene mi kazuvas,mislis deka jas si ja sakam uniformata(i plus sestra si mu na cel narod) nema pravda
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 19:29

Bar tie sto ve komandaat imaat nekoe skolo
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 19:33

Samo niv nikade gi nema,edinstveno vo mojata rabota(znaes)sestrite se sami rabotat,a d-r moze i ne mora da dojde!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Пон Jул 19 2010, 19:52

Искрено да кажам ... понекогаш лажам
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Саб Jул 31 2010, 09:37

Вистината за Титаник

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Саб Aвг 07 2010, 19:52

Искрено да кажам, никогаш не лажам. Би излажал само политичар, полицаец, претпоставен...значи само на “ П “ што почнува...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Пон Aвг 09 2010, 20:02

Она што не го знам,не ме боли.Но,ако го дознаам,збеснувам!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Вто Aвг 17 2010, 15:41

" Во борбата помеѓу лагата и вистината, лагата ја добива првата битка, а вистината последната. "
Муџибур Рахман
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Вто Aвг 17 2010, 15:52

10 Вистина!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Вто Aвг 17 2010, 16:30

Историјата ја пишуваат победниците smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Сре Aвг 18 2010, 10:09

Така е кој ќе остане раскажува ,,како,,било... trepka
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Сре Aвг 18 2010, 10:12

Kako mu se videlo. Na sekoj isto ne mu se videlo zbunet
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото on Сре Aвг 18 2010, 10:18

lol! Токму така afro
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Aвг 20 2010, 11:01

Често немаме друг излез сем да веруваме во нашите лаги кои ги нарекуваме надежи.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Саб Aвг 21 2010, 10:15

Му е срам да биде искрен, па ја пакува искреноста во иронија.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Саб Aвг 21 2010, 10:21

Иронијата е еден од најочајните обиди да се сочува достоинството
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Саб Aвг 21 2010, 10:46

flower guska
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман on Саб Aвг 21 2010, 12:43

zbunet напиша:Иронијата е еден од најочајните обиди да се сочува достоинството


ооооооооо...... браво за ова
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Саб Aвг 21 2010, 12:58

zbunet напиша:Иронијата е еден од најочајните обиди да се сочува достоинството
guskaДа,само обично кога си ироничен,се наоѓаат еден куп навредени будали,се од причина што уствари не те разбрале!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман on Саб Aвг 21 2010, 13:00

ааааааааааа, Хоти, плавуша сииииииииииииииии
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Саб Aвг 21 2010, 13:37

seti se Леле,стварно ...нема везе paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман on Саб Aвг 21 2010, 13:54

а јас си реков леле сега Хоти ако ми се налути
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Саб Aвг 21 2010, 16:03

Јас многу ретко се лутам,кон жени никако...ама кон маж кој нешто ми значи во животот,и ме повреди...Збеснувамtigar
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Чет Aвг 26 2010, 21:36

Во времето на лажни идеали за соврешеност какви се сега, искреноста се третира како инвалидност.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот