Искреност .....Лага

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Чет Мај 13 2010, 11:44

Gledajte go filmot ,,The inventing of lying,,so Riki Garvis,ke vidite kako bi izgledal svetot koga site bi ja kazuvale vistinata!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Мај 21 2010, 12:57

Кога често се повикува на искреност т.е. ја бара од другите за да стекне предимство криејќи ја својата.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Мај 21 2010, 13:24

- Може да те гризнам ?
- Не може !
- Ама само еднаш, нема јако, немаш поверење у мене ?
- Немам !
- Страм да ти е ! Да се немало поверење у свој човек !
- Не ми е срам !
- Бесрамничка една !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман on Пет Мај 21 2010, 19:35

вистината е само перспектива. агол на гледање на работите.
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Саб Мај 22 2010, 15:41

За еден вистина за друг лага, ко на избори. Затоа по избори политичарите не се мешаат со народот.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Нед Мај 23 2010, 02:33


Уште од мали не лажеа дека 1=1 или 2=2 и никако не може да биде 1=2. Но, не е така. Еве ви доказ:1. a = a


2. a2=a • a


3. додаваме –a2 на двете страни (исто ти се фаќа) и испаѓа:

a2-a2=a • a-a2


4. (a-a)(a+a)=a(a-a)


5. подели и на двете страни со (a-a) и испаѓа:a+a=a


6. 2a=a


7. a=1


8. 2=1


Значи 2=1, нели?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Мај 23 2010, 20:07

Да
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Мај 23 2010, 20:19

Најодвратна лага е декларативноста како на пример кога те фали, а го заболе за тебе. Ја не знам што уопште си го трошат муабетот.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by ?????? on Нед Мај 23 2010, 21:26

не постои човек кој не лаже ,и оној кој вели дека секогаш е искрен ...лаже .. ...колку пати имало ситуации кои ги ваделе ситни и безболни лаги....

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Јун 04 2010, 10:46

Ќе те привлече и заведе со слатки мали лаги. Ќе те одбие и разочара со горчливи големи вистини.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Вто Јун 08 2010, 21:16

искреноста станува лага кога задоволството ќе стане обврска
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Вто Јун 15 2010, 20:05

Veoma je teško pronaći osobu čiji je unutrašnji dijalog iskren; obično krijemo svoje nezadovoljstvo i idemo u drugu krajnost: sadržaj našeg uma je pretvoren u hvalospev našem “ja”.”
“Kada je slomljena inercija unutrašnjeg dijaloga, svet se menja i postaje nov. Talas energetskih osećaja poput nekog nepodnošljivog vakuuma se otvara pod njegovim nogama. Zbog toga ratnik može da provede godine u nestabilnom stanju uma.Jedina stvar koja ga ohrabruje u takvoj situaciji je ako zadrži cilj svog puta jasno pred sobom i ne izgubi, ni pod kojim uslovima, svoju težnju za slobodom.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Сре Јун 23 2010, 01:04

Искрениот ја искривува вистината која ја кажува лажгото
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Сре Јун 23 2010, 10:38

...Benedictus qui venit in nomine veritatis...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман on Сре Јун 23 2010, 13:44

hot nurse напиша:...Benedictus qui venit in nomine veritatis...


ooooooooooooo....
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Сре Јун 23 2010, 16:04

Da, ama najcesto e deklarativno zatoa sto tie sto doagaat najcesto doagaat zaradi nesto sto im treba, a vistinata cesto ne moze da pomogne
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пон Jул 05 2010, 21:40

Koga sum iskren gledam gore, koga ne sum gledam dole.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото on Нед Jул 11 2010, 02:57

Ќе си купам детектор на лаги (на старо, засега немам баш многу заштедено) ceka
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Нед Jул 11 2010, 14:58

Во лагата е вистината priem
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 18:59

Не верува дека некој може толку, толку, толку, многу, многу ,многу да ја сака и затоа изгледа ко да лажам, лажам, лажам...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 19:03

Eee,dosega ako ne te naucila.Vazno nas tuka uspesno ne zabavljas. guska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 19:08

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 19:10

Znaev deka si zgoden,ama do tolku!!! paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 19:14

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 19:19

Ova e za vo bisercinja,sega tuka odgovara:-Odamna maloto samo na rodenden,i raskazuva:-Imase golemi lugje,deca i klovnovi.Nie prasavme:-A klovnovite ne se lugje?-Pa,NE! smeenje
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот