Искреност .....Лага

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Пон Мај 09 2011, 13:34

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Чет Мај 19 2011, 17:24

Be nice,don't lie...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Сре Јун 01 2011, 23:00

Lazen prijatel e kako pregorena sijalica dodeka se banjas kez

Prav prijatel go nema nikade koga si vo nevolja oti ne saka da gleda kako stradas smesko

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Пон Јун 13 2011, 20:41

Искреноста е скап поклон, не очекувајте ја од ефтини луѓе!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti on Вто Јун 14 2011, 08:27

trpe напиша:

Трпе, а зошто е ова вака??? Дали ти недостига љубовта? trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Сре Jул 20 2011, 13:41

На ист начин мораш да ги дочекуваш пофалбите и навредите затоа што често навредата е прикриена пофалба, а пофалбата прикриена навреда kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Сре Jул 20 2011, 23:13

Негативната критика најчесто е комплимент изречен од завист
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пон Aвг 22 2011, 18:12

Kaj nas vistinata najcesto e crna...ili smega kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti on Сре Aвг 24 2011, 13:36

Збунета вистина ... Збунета лага ... И ова е Македонија... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti on Сре Aвг 24 2011, 14:56

Треба ли да ја разголиме душата пред секого за да ја достигнеме славата и видиме светлината?
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Сеп 11 2011, 14:20

Treba da bides iskren, no ne do tolku da zavrsis vo nevolja kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Нед Сеп 11 2011, 22:43

samo natprosecno inteligentnite treba da lazat oti lagite imaat bezbroj varijacii, permutacii i resenija. na prosecnite i glupavite posigurno im e da se drzat do vistinata. taa
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Пон Сеп 12 2011, 10:32

Zatoa jas ne lazam,sto e sigurno... smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пон Сеп 12 2011, 11:59

И јас не лажам, само не кажувам се’ kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото on Пон Сеп 12 2011, 13:55

И јас не лажам скроз, ама и не сум скроз искрен.
Тоа е предност на нас машките (со чесни исклучоци) - ем да се е*еш ем да не ти влезе kez
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пон Сеп 12 2011, 14:39

Toto baska ja navlekuva kapata i ne mu se gledaat ocita kaj gleda koga ne ja kazuva celata vistina kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото on Пон Сеп 12 2011, 23:57

аа, мене барем пола фаца ми се гледа.
пола фаца - пола вистина kez
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Вто Сеп 13 2011, 00:05

Ne lazam...no,ne znam zosto ne mi veruvaat zbunet
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Сре Сеп 14 2011, 22:46

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Саб Сеп 24 2011, 15:08

Лагата се издига на темелите на вистината и ги допира облаците од нашите желби. Затоа желбите и вистината не можат да се допрат kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Саб Сеп 24 2011, 20:07

Ако се желбите=на можностите...некогаш и можат да се допрат,па да не се разделат kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Чет Окт 13 2011, 10:43

Се служиме со лага надевајќи се дека некогаш ќе се претвори во вистина kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Чет Окт 13 2011, 11:33

Кратки нозе...тешко се претвораат во долги smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман on Чет Окт 13 2011, 17:07

zbunet напиша:Се служиме со лага надевајќи се дека некогаш ќе се претвори во вистина

the Law of Attraction - вели дека може
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Ное 04 2011, 21:39

Doverbata e kako most pod koj mozes da pravis sto sakas kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот