Искреност .....Лага

Страна 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti on Нед Јан 16 2011, 20:22

Голема катастрофа е збир на мали лаги...
Збирот на малите лаги во голема вистина се претвара и целиот живот лажен го прави...
Зарем постои поголема вистина од оваа?...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Сре Фед 16 2011, 12:31

Жена сака љубов по секоја цена, макар и незаборавна лага.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by fragola on Сре Фед 16 2011, 19:44

Sam sebe mozes najdobro i najdolgo da se lazes.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Чет Фед 17 2011, 00:01

полесно е да се лажеш дека те сакаат
потешко е да се лажеш дека сакаш
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Сре Фед 23 2011, 20:18

dalas2no напиша:полесно е да се лажеш дека те сакаат
потешко е да се лажеш дека сакаш


se klanja Секогаш со неспоредливи мудрости
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by fragola on Сре Фед 23 2011, 23:51

Jas se lazam deka ne sakam
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Сре Мар 02 2011, 14:25

На лагите им се кратки нозете, меѓу долгите е вистината.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вистина...

Пишување by the nurse on Сре Мар 02 2011, 23:33

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Сре Мар 02 2011, 23:38

Долга нога нема што да крие kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Пет Мар 04 2011, 10:46

Вистината е релативна. Она што вам ви изгледа како апсолутна вистина, низ туѓите очи може да изгледа како лага. Сите ние светот околу себе го перцепираме низ призмата на сопствените искуства, надежи и желби.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Мар 04 2011, 11:00

Вистината е релација од испраќачот до примачот која се менува зависно од должината на патот и условите додека стигне до примателот. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Пет Мар 04 2011, 11:24

Да,затоа патот треба да е најкраток што може kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Мар 25 2011, 13:10

Пинокио кога лаже му расте носот. Мажие кои лажат им се смалува . . . . то. Жените кои лажат им се ...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Чет Мар 31 2011, 23:09

искрено кажано ... некои прекрасни лаги ми го разубавиле денот, месецот, годината ... па што, повеќето вистини не траеле подолго
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Чет Мар 31 2011, 23:31

Признавам...
понекогаш малку подлажувам
затоа што така е полесно
и...поубаво
лажам дека не сакам,а сакам
дека не можам,а можам
дека не мислам ,а мислам
дека не сонувам...а...сонувам
и кога ме фалиш ,поцрвенувам
и велам ДОСТА!

П.С.И велам...ништо не ми треба од тебе
А...САКАМ СЕ'!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Саб Апр 02 2011, 15:48

Ако имаш повеќе расходи од приходи значи не ја кажуваш целата вистина
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti on Чет Апр 07 2011, 22:18

Дали сум искрена ...или лажам...кога велам дека сите си ги сакам...
Многу љубов има во моето срце и затоа морам да ја дарувам... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Апр 08 2011, 20:06

Законите се прават за богатите да се заштитат од сиромавите за да не можат да си го повратат тоа што им е украдено.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Сре Апр 13 2011, 16:06

Најголема лага на интернет: "Ги прочитав условите и се согласувам со нив"
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Чет Апр 28 2011, 21:14

Ќе ми недостасуваш скоро колку би си недостасувал да ме немаше kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман on Пет Апр 29 2011, 08:53

trpe напиша:Најголема лага на интернет: "Ги прочитав условите и се согласувам со нив"


хахахахах, ова е добро
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Вто Мај 03 2011, 08:33

Ima i dosta takvi koi stom zinat - lazat, raduvaj se koga za tebe ke recat deka si glup smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Чет Мај 05 2011, 08:59

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Саб Мај 07 2011, 22:59

Обично викаме „ Ај не сме деца да се лажеме“. Па што имаме ние на власт? Деца?! kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse on Саб Мај 07 2011, 23:04

Дојдоа пилци... kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот