Искреност .....Лага

Страна 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Сре Окт 07 2009, 00:16

lagata e kako da cistis i gubreto go stavas pod tepih
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Вто Окт 13 2009, 11:59

Mona Liza напиша:Дали мислите дека сеуште има искрени луѓе на денешницава или јас сум еднинствената искрена будала тука ?


Зошто луѓето лажат ? Има ли потреба од тоа ?

Ако, ако ... ќе ти дојде умот и тебе :намигнува:
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Вто Окт 13 2009, 14:22

Ne e dobro da lazes, ako veke moras bar premolci ja vistinata

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Саб Окт 17 2009, 01:10

Кој лаже, тој и краде, има вошки и спие на таван!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by fragola on Сре Окт 28 2009, 19:28

Pa...i dvata metodi se pokazale uspesni,samo treba da se primenat vo soodvetna situacija
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Чет Окт 29 2009, 21:19

Koga lazes znaci sakas nesto brzo da dobies , koga ja zboruvas vistinata znaci sakas nesto od nea da prikries

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Нед Ное 01 2009, 21:06

побезобразно од лагата е фалењето со сопствената искреност
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Саб Ное 07 2009, 12:35

Postojat napadni luge koi te rasprasuvaat za se i sesto i duri insistiraat i na ona koe ne sakas da im go kazes. Taka da doagas vo situacija koga pocnuvas da gi lazes zaradi nivnata bezobraznost.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Чет Ное 12 2009, 18:26

* во хороскоп сум овен
* имам кафени очи
* сум била за Америка

едно е вистина, две излажав :срам:


Последната промена е направена од dalas2no на Пон Ное 16 2009, 12:19. Мислењето е променето 2 пати. (Reason for editing : ххх)
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Саб Ное 14 2009, 18:34

Седум женски лаги

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Пет Ное 27 2009, 10:13

Овие повеќе ми личат на 7 женски заповести

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Саб Ное 28 2009, 20:18

eve vaka denes se relaksirav

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Ное 29 2009, 21:44

Најчесто лагата посегнува по женските гаќички.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман on Пон Јан 04 2010, 16:34

Треба да се внимава како се соопштува вистината посебно на оној кој инсистира на неа во стилот, вистина, вистина и само вистина,
зашто најчесто не е ни свесен што бара од вас, па после кога ќе го здоболи, ќе ве обвини за парезија, а таа никому не е пријатна за џвакање.
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Нед Јан 31 2010, 20:38

Lagata e osnovna alatka na politicarite, ja dovedoa do stadium na umetnost.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Пет Фед 05 2010, 10:19

МАЖИТЕ СЕ ПАМЕТНИ, НЕЖНИ И СКРОМНИ! - не лажам !!!

МОЖАМ ТОА И ДА ГО ДОКАЖАМ!


Паметни се бидејќи имаат две глави.

Нежни се бидејќи цел живот седат на јајца, а никогаш не ги скршиле.

Скромни се бидејќи ги задоволува и едно мало дупче.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Пет Фед 05 2010, 14:07многу сакам ПАМЕТНИ, НЕЖНИ И СКРОМНИ МАЖИ

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Чет Фед 25 2010, 21:47

Да го излажеш непријателот е преживување.

Да го излажеш пријателот е глупо.

Да се лажеш себе е умоболно.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото on Пет Фед 26 2010, 14:05

Мене никој не ме сака
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра on Пет Фед 26 2010, 23:27

jas te sakam
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Чет Мар 25 2010, 09:15

Секогаш постојат условени ситуации заради кои мораме да употребиме лага да ги сместиме во одредената социјална рамка. Сликата повремено паѓа, зависно од цврстината на тоа за што виси.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Чет Мар 25 2010, 19:43


Вистина

Лага

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet on Саб Мај 01 2010, 20:37

Во Чикаго гинеа луѓе за да остварат 8 часовно
работно време, сега гинат на работа затоа што не ги почитуваат тие и тоа
за што загинаа.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман on Вто Мај 04 2010, 01:07

најчесто испаѓа дека е вистина она во што не сакам да верувам
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe on Чет Мај 06 2010, 12:29

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот