Провокација

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Пет Окт 19 2012, 22:04

A ima li se'? trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Чет Ное 01 2012, 22:41

ИЗГЛЕДА СЕ УШТЕ ЦЕЛОТО НЕМА СЕ' ... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Чет Ное 01 2012, 22:44

Не е' Сања - Сања, ниту пак Ангела - Ангела!... Се' се тоа скриени кодови кои ретко кој би можел да ги открие! ... afro
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Тото on Пет Ное 02 2012, 01:11

Сања не сонува, а Ангела нема бели крилја. Но Роза, таа сигурно те демне со некој трн додека итро ти го одвлекува вниманието со убавиот цвет flower
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Пет Ное 02 2012, 02:02

zbunet
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Тото on Саб Ное 03 2012, 01:36

keti напиша:Не е' Сања - Сања, ниту пак Ангела - Ангела!... Се' се тоа скриени кодови кои ретко кој би можел да ги открие! ... afro

Nemoj da se cudis smesko se pravev 'pameten' po povod komentarot na Keti kez
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Саб Ное 03 2012, 02:40

Тото напиша:Сања не сонува, а Ангела нема бели крилја. Но Роза, таа сигурно те демне со некој трн додека итро ти го одвлекува вниманието со убавиот цвет flower

Ами убаво е тоа сето ... ама не ли беше црвен цветот? ... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Тото on Саб Ное 03 2012, 10:46

Право да ти кажам ме мрзеше да барам по визбите на Збунет, но твојата песна утрово ме натера да бидам `подобар`

....А времето си врви
и се' јасно ми станува
и тоа што било
и тоа што е'
и тоа што допрва ќе биде,
зошто јас го видов
не' за да некому
сето го прераскажам,
туку за да сторам се'
подобро да биде
и не' само за мене
туку и за сите
зошто ако е секому добро
и јас ќе сум добро...

Само за тебе
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Нед Ное 04 2012, 02:54

Тото Котуњо ти треба да пееш песни, а не да ги рецитираш!... kez
А од цветовите само повреди имам насекаде по телото... vredna
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Тото on Нед Ное 04 2012, 17:06

Ееее, многу си нежна , дее
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Пон Ное 05 2012, 00:58

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Молчењето е злато.

Пишување by Тото on Саб Ное 24 2012, 14:04

Не!
Молчењето е билборд.

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Нед Ное 25 2012, 02:26

А бре Тото Котуњо, кај најде молчењето да го ставаш на фасадата на фабриката во која се произведува ... нешто ... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Тото on Сре Ное 28 2012, 00:42

Сакам да кажам дека кога едната страна провоцира (темава е Провокација, нели) а другата страна молчи и молчи и молчи ... време е тој што се мачи да испровоцира реакција да го прочита огромното FCUK off на билбордот на молкот.
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Пет Ное 30 2012, 15:30

Вечното прашање на сите прашања е: Да се биде или не'! ... Вечниот одговор на сите одговори е: Може да, може не'! ... :)))
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Тото on Саб Дек 01 2012, 01:07

keti напиша:Вечното прашање на сите прашања е: Да се биде или не'! ... Вечниот одговор на сите одговори е: Може да, може не'! ... :)))

Ееее, нема може да, може не! Нема време за таков луксуз
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Саб Дек 01 2012, 16:29

Sad ga vidis, sad ga ne vidis kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот