Провокација

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Провокација

Пишување by trpe on Сре Дек 22 2010, 23:38

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Нед Јан 16 2011, 12:42

Каде завршуваат женските нозе таму продолжува нашиот ген.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Александра on Нед Јан 16 2011, 13:40

пиеш кафе со другарките.
ѕвони мобилниот. тој: каде си, со кого, до кога.
другарка-провокаторка: лелеее, те обожава, не може без тебе
histericna
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Нед Јан 16 2011, 13:44

А кај нас : „ Е бре папучариште ниедно!“ kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Александра on Нед Јан 16 2011, 14:03

да бидеш папучар значи да и припаѓаш на саканата со душа и тело

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Вто Јан 25 2011, 20:54

Кој ли е постар занает? Проституцијата или папучарството? zbunet
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Тото on Пон Фед 07 2011, 13:44

zbunet напиша:Кој ли е постар занает? Проституцијата или папучарството? zbunet

Постар е тој што е најстар kez
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Саб Фед 19 2011, 20:12

Провокација е инспирација.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by the nurse on Саб Фед 19 2011, 20:54Ovie se snimale kako gi gledaat... ne znam sto ke im e toa?
Mozebi da ja gledaat snimkava, koga nikoj veke nema da se vrti po niv. kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Пет Мар 25 2011, 13:17

Провокацијата предизвикува омраза или љубов. На тебе е да одбереш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by trpe on Пет Мар 25 2011, 13:54

Дал` да тепам, ил` да...
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Саб Мар 26 2011, 00:22

Јас одбирам љубов...Ништо ново не кажав нели?... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Пон Мар 28 2011, 13:29

Како да прифатиш комплимент кога знаеш дека е лицемерен, како да прифатиш критика кога те омаловажува?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Александра on Нед Апр 03 2011, 15:35

Кога ќе видам 9-ка, ме провоцира да додадам 1 или 2 за премин на следно ниво. Не сакам almost there ситуации.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Вто Апр 19 2011, 18:10

Ако некого оквалификуваш како песимист, тој може да ти врати дека ти е испран мозокот. И кој е сега во право? zbunet
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Сре Апр 20 2011, 08:43

Секогаш во право е оптимистот... kez guska
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Вто Мај 17 2011, 15:11

Се чудиш или згрозуваш на постапките на некои. Значи сакаш да размислуваат како тебе. И што ќе биде од тебе кога би било така? Ќе бидеш еден од многуте. smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by the nurse on Чет Јун 02 2011, 16:26

Ako procitas ovu poruku dugujes mi zagrljaj, ako je izbrises poljubac, ako memorises izlazak, ako ne odgovoris seks, ako odgovoris onda mi dugujes sve! Izbor je tvoj!

iznenad
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Сре Јун 22 2011, 16:09

Losite luge se kako nas, samo sto za niv nemame opravduvanja kako sto imame za nas smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Вто Јун 28 2011, 18:07

trpe напиша: Дал` да тепам, ил` да...

или да љубам... smeenje
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

КОНФУЗИЈА ИЛИ ПРЕ-ПРОГРАМИРАЊЕ

Пишување by keti on Вто Јун 28 2011, 18:08


Пробајте да го направите ова...

Ве молиме да го направите ова, трае само неколку секунди.
Нема да верувате! Потекнува од еден хирург ортопед.
Сигурно ќе го доведе во конфузија вашиот мозок и сугурно ќе пробате повеќе пати, но нема да можете. Ова е пре-прогарамирано во мозокот.
1. Додека седите пред компјутерот, подигнете го вашето десно стапало од подот и правите кругови со него во насока на стрелките на часовникот.
2. Сега, додека тоа го работите, напишете го бројот 6 во воздухот со својата десна рака. Стапалото ќе ја промени насоката на вртење!

И тука неможете ништо да промените. Навистина е смешно, но ниту свеста ниту концентрацијата не можат да го променат пре - програмирањето на стапалото.
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Саб Jул 09 2011, 17:39

Poveke imam nauceno od moite neprijateli od kolku od moite prijateli iako zaradi samobendisanost toa ne smeam da im go priznaam kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by the nurse on Саб Jул 09 2011, 18:19

‎" Ako se ne javim
nisam se javio, a razlog je
što još nisam spreman da vas ubijem
ili vas zavolim, ili vas čak prihvatim
to znači da ne želim da razgovaram
zauzet sam, lud sam, milo mi je
ili možda pletem omču "

Čarls Bukovski
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Саб Jул 30 2011, 15:29

Lugeto se cesto nevnimatelno gladni za vnimanie smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by keti on Нед Jул 31 2011, 18:18

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот