Провокација

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Провокација

Пишување by ?????? on Вто Окт 06 2009, 23:32

Дали сте вие тие кои провоцирате или дозволувате другите да ве провоцираат ???????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 23:40

Site oni provociraat samo ja ne
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Вто Ное 03 2009, 21:04

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Александра on Пет Јан 15 2010, 00:37

кога е некој премногу резервиран, ме провоцира да го провоцирам
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Сре Фед 03 2010, 13:07

Se cuvstvuvam isprovociran i toa mnogu dokolku otkrie nekoj del od nejzinoto telo i si vikam deka ja cesa
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by trpe on Чет Фед 04 2010, 22:59

Бог е мртов. – рече Ниче
Ниче е мртов. – рече Бог
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Чет Апр 22 2010, 22:39

Провокација е кога едно кажува, а друго покажува.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by trpe on Сре Апр 28 2010, 14:35

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Тото on Чет Апр 29 2010, 09:50

ништо не може да ме испровоцира како турбо фолк
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Кидман on Чет Апр 29 2010, 17:38

провокација е кога обожава да прави заебанции за работи кои ич не ми се смешни

п.с. само затоа што му е досадно

п.с. п.с. па се кези ко зелен кога се лутам
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Чет Мај 06 2010, 14:14

Кога на некоја работа ќе укажеш повеќе пати, а заради твоја слабост се игнорира, а човекот се проценува таму каде е најслаб у ствари самиот се деваливираш заради некоја речитост која ќе те надзобри. Можеби ќе сватиш некогаш дека тоа се само празни зборови кои содејствуваат со твојата внтарешна празнина и ќе ти текне дека е тоа провокација заради твојата мекушавост.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Пон Мај 10 2010, 16:38

Провокација е кога си убав, уште ако имаш карактер никогаш нема да ти биде простено.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by fragola on Пон Мај 10 2010, 21:14

Pagjam na provokacii
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Пон Мај 10 2010, 21:28

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by fragola on Пон Мај 10 2010, 21:35

fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Пон Мај 10 2010, 21:45

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by trpe on Вто Мај 11 2010, 17:16

Ако некој провоцира значи „си го бара“, а ако си го бара „ќе си го најде“ !
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by the nurse on Чет Мај 13 2010, 11:36

Obozavam da provociram,a i me provociraat mnogu.Na rabota sum sef na 30-tina luge od koi 85% se zeni.Cudna rabota so mazite odma se razbiram,no zenite sekoja svoj svet.Ama ako ic ne ni e dosadno,ko sapunska serija sme.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Пон Мај 17 2010, 01:56

Епа коа си имате меанизам и ви се бирани мажите лесно е, тие што не чинеле гарант сте ги исфрлиле.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by the nurse on Пон Мај 17 2010, 09:32

Ne be,nema mazi sto ne cinat nie zenite sme bog da cuva!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Пон Мај 17 2010, 12:02

Идијана Џонс се авантурисал каде е тешко и комплицирано какви се и жените оти тоа е знак дека таму има богатство.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by ?????? on Сре Мај 19 2010, 13:26

кога некој ќе те гризне, само те провоцира да му кажеш дека и ти имаш заби

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by trpe on Нед Мај 23 2010, 02:49

Многу ме провоцира кутијата со сладолед, ама кога ќе ја испразнам, веќе не ме провоцира, не знам зошто
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by zbunet on Нед Мај 30 2010, 18:01

Me provocira samo zenski gaz koj e kolku moite dve dlanki
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by the nurse on Нед Мај 30 2010, 18:32

Aj,sea posle malterot za toa ti teknuva?P.S.A kolkavi ti se dlankite?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Провокација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот