Досадно ........

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Досадно ........

Пишување by zbunet on Саб Jул 17 2010, 14:08

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by trpe on Чет Jул 22 2010, 12:40

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by trpe on Пет Jул 30 2010, 16:22

Ако ви е досадно, ова е добар начин малку да разбиете монотонија

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by zbunet on Нед Aвг 01 2010, 13:59

“ Мемоарите на една гејша“ - најлошиот Кунг Фу филм кој го имам гледано.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by fragola on Пон Aвг 02 2010, 00:47

Cistam koga mi e dosadno...ama toa e retko
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by Тото on Пон Aвг 02 2010, 13:05

fragola напиша:Cistam koga mi e dosadno...ama toa e retko

Денес се враќаат од средниот крак. Пред да влезат ќе ме прашаат „Ти беше досадно без нас?“ paga smea (мислат дека е тоа хумор obesen )

По 2 минути, ќе стане интересно.
Мајка ми - iznenad Што е ова!!!??? (неред од библиски размери) Да не провалија синоќа?! Дајте вода да го испијам апчето (за смирување)!
Татко ми - lut Зевзек еден!! Пак го затна мијалникот?!

Збогум слатка досадо tazen
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by keti on Вто Aвг 03 2010, 14:52

Ако Ви е досадно еве еден совет: Земете си една четка за варосување, една четка за бојадисување, крпа за бришење и правосмукалка и цел ден комбинирајте ги де во една рака де во друга рака...Гарантирам дека нема да Ви биде досадно, а има и поволности, а тоа е чист стан и секако добра кондиција... kez guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 15:45

Fala na sovetot
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by Кидман on Вто Aвг 03 2010, 20:18

...da, da.... и испокршени нокти
не, благодарам, преферирам досада
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by trpe on Вто Сеп 07 2010, 17:44

Чекам нешто, досадно ми е, ме фаќа нервоза и додека чекам немам друга работа отколку да редам вицови
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by keti on Вто Сеп 07 2010, 19:15

Интересни ти се вицовите Трпе, ама мене ме интересира дали го дочека тоа што го чекаше...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by trpe on Сре Сеп 08 2010, 14:39

Ништо, ме чека чекање повторно во Понеделник , а до тогаш
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by trpe on Пет Сеп 17 2010, 13:43

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by Кидман on Нед Сеп 19 2010, 11:48

е шом сте толку досадни...
ќе одам да чистам!!!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by zbunet on Нед Сеп 19 2010, 11:51

Пушти глас до даска и запевај
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by Кидман on Нед Сеп 19 2010, 11:53

Правосмукалко, љубави моја, ти доаѓам во преграткаааааааа
(чек само уште малку да се засилам)
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by zbunet on Нед Сеп 19 2010, 11:59

Ова треба да се сними Јак клип би бил
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by Александра on Нед Сеп 19 2010, 13:38

koj

dosadata e majka na site poroci bidi umen
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by zbunet on Нед Сеп 19 2010, 13:53

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by Александра on Пон Сеп 20 2010, 20:21

ако ти е досадно, значи не се сакаш доволно за да си направиш интересно
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нашето место во животот

Пишување by zbunet on Пон Окт 11 2010, 00:31

Како и да е, во секоја група постојат одредени личности кои изиграваат дневен весник и ги известуваат другите за новонастанатите промени.
Ние ги викаме оговарачи и тие се луѓе беспредметни по своето постоење, гниди и вошки во зависност од статусот кој го поседува, на пример не тежи исто она што ќе го каже незапослен стар беќар - оговарач и месна фризерка која добива информации од повеќе извори.
Поткрепеноста со докази не е толку важна, важно е да се исплука некој затоа што времето на јавни бесења и палења на вештери и вештерки заврши и така смири јавната совест полна со гревови.
Заедничка црта на оговарачите е неписменоста т.е. полуписменоста ( бог да те чува од такви ) , но не може да го изоставиме фактот дека поседуваат некоја патолошка харизма која ги погаѓа скриените перверзни делови од нашите личности т.е. нагон за сеир кој ни’ го олеснува чувството за сопствената неспособност кое не’ притиска и самопрогонува у пичку матер.
Затоа и не зачудува фактот што дури и се обидуваме да им се допаднеме посебно затоа што го креираат јавното мислење и не смееме да дојдеме во конфликт со месните оговарачи за да не бидеме карантинирани како жигосаните и лесно потпаѓаме под нивно влијание и според нив се ориентираме кој е ваков или онаква. Оговарачите патат кога немаат доволно информации, но затоа имаат скриена ризница на резервни сценарија кои на магичен начин ги вклопуваат со вашата личност и однесување, а башка што никој не смее да праша ако има некоја нелогичност што значи тоа би било уривање на маалскиот авторитет и доаѓање во состојба на немилост.
Што значи тешко вас ако ви закачат етикета дека сте будала т. е. нема да има место каде да се сокриете.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by the nurse on Пон Окт 11 2010, 00:41

Фала му на господ,не живеам во таква средина,но за жал работам со такви и слични луѓе. kez И додека бев една од нив многу не ме забележуваа,а откако сум на одговорна работа, без да ги прашам ми досаѓаат со потребни и непотребни информации.За среќа јас многу памтам,добра сум со сите ,ги сослушувам сите ,а информациите често знам умно(се надевам)да ги искористам.Сепак мислам дека такви луѓе се ,,енергетски вампири,, и што подалеку од нив,ако е возможно.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Мојот мобилен

Пишување by zbunet on Пон Окт 11 2010, 00:56

Имам мобилен, Моторола - што ти ја знам. Го користам само како саат, ама и за тоа не го бива оти на задната страна од батеријата имам залепено полнач со селотејп како дедо ми што лепеше за транзисторот и секогаш беше во тек со настаните и во вц, со таа разлика што некогаш знаеше да не извади од памет кога ќе се раздереше во вц - Гооол ! - а он тоа прател утакмица.
А да, за мобилниот, па кога ми звони, баш и не реагирам од едноставна причина што заборавам како звони од што често ме бараат.
Оп ! Ќе излажев за малку. Ме бара препоставениот, а само он ме бара и кога ќе видам на идентификатор тивко мумлам :
- Што кур бараш да ме гњавиш педеру ментално заостант, кој ти даде телефон, пичка ти мајчина, кретену !
И затоа откако ќе го вклучам телефонот, му велам, да види он кој сум ја :
- Ало ? Еј шефе,баш мислев на тебе, па кај си бе, од кога те немам чуено, арно ти текна да се јавиш, па дај да се видиме,а не само вака по телефон, немај гајле ја частам ...да, да...да де, сметај завршена работа, баш сакав да прашам што да фатам да работам, да не седам џабе, ме фака нервоза ако седам така безвеза...абе остај ги овие другива, све това неработници и башка оној јаде лајна за тебе...да де, оној со кого вчера заедно јадевме и ме частеше...он мисли така ќе ме купи лесно...важи, важи...и јави се пак, а не да те сањам...Клик !
- Кој ти се јави ?
- А, никој, една досадна будала ...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by the nurse on Пон Окт 11 2010, 09:51

kez Така за претпоставени,а? pale Нема врска,јас тоа добро си го знаев кога се нафатив.На мојата шефица и реков уште веднаш,се нафаќам ,ама без ич кеиф.Што е најсмешно,маж ми прв ќе се израдува ако ме сменат.Драстично ќе се намалат досадните повици. trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Досадно ........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот